İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı İzlenimleri

1 View

Tüm lise öğrenciliğim boyunca tek isteğim İstanbul Üniversitesi- İngiliz Dili ve Edebiyatı anabilim dalını kazanabilmekti. Çünkü her zaman edebiyat okumanın, hem genel kültür anlamında hem de hayata bakış açımı değiştirme konusunda bana çok daha fazla şey katacağını düşünmüştüm. Okuduğum bu okul ve bu bölüm, beklentimi karşıladı diyebilirim.

Edebiyat okumak, eğer keyif almak isteniyorsa kesinlikle aralıkız bir şekilde kitap okumayı seven insanların yapabileceği bir şey. Çünkü zaman zaman, bir haftada birkaç kitap okumak zorunda kalınabiliyor ve keyif almadan mecburi bir şekilde yapılacak bir şey değil haliyle. İstanbul Üniversitesi’ni eğitim konusunda değerlendirecek olursam; derslere hazırlıklı gidildiği takdirde iyi eğitim alınabilen bir üniversite. Öyle ki bazen bir şiiri baharın güzel havasında dışarıda bile işleyebiliyorsunuz.

Benim için edebiyat, yaptığımız çıkarımlar, olaylara bakış açılarımız ve her şeyden öte, yalnızca kitapları değil; bir sanat eseri nasıl okunuru çok güzel öğrettiği için bugünkü düşüncelerimin oluşmasının temelinde yer alıyor. İnsanı sosyal konular açısından da geliştiren  bir bölüm aynı zamanda. Okunulan tüm kitaplar mutlaka bir sosyal konuya dayanıyor ve eleştiri getiriyor. Uygulamalı öğretimi maalesef ki çok az olan ülkemizde, kendisine dersten ziyade bir şeyler katabilmek isteyen insanlara önerebileceğim bir bölüm.

Hasret ÖRNEK / İngilizce Öğretmeni

Yorum yok

Alanında fark yaratmış İngilizce Öğretmenleri yazar kadrosuyla yılların bizlere katmış olduğu tüm bilgi ve birikimlerimizi sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

  • İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Giyimsanatkarlar Ticaret Merkezi 3C Blok K.2 No. 223 Başakşehir / İstanbul
  • 0212 660 4343
  • info@elp.com.tr

E-BÜLTEN KAYIT

En son yeniliklerden ve gelişmelerden haberdar olmak için E-Bülten kaydı yaptırmayı unutmayın.