İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği İzlenimleri

2,452 Views

Hayatım boyunca verdiğim en iyi karar. Eğer İstanbul Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği okumanın nasıl bir şey olduğunu kısaca açıklayacak olsaydım tam da bu sözcükleri tercih ederdim. Sınırlarımı zorladığım ve aştığım, hem hayata bakış açısı hem de karakteristik olarak kendimi geliştirdiğim, zaman zaman “ne gerek var bu kadar zorlamaya” dediğim ama yine de yılmadan, severek bir parçası olduğum yerdi İstanbul Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği. “Zor mu?” diye soracak olursanız cevabım “kesinlikle, evet” olurdu fakat zordan kaçarsak iyi olana nasıl ulaşırız, öyle değil mi?

Öğretmenler ve derslerden bahsedecek olursak; bahane kabul etmeyen ve idealist bir akademisyen kadrosu var. Fakat bu gözünüzü korkutmasın çünkü verdiğiniz her emeğin, harcadığınız her eforun karşılığını alıyorsunuz. Dersler zaman zaman zorlayıcı olabiliyor, yoruluyorsunuz ama mezun olduktan sonra adım attığınız her iş ortamında aslında ne kadar kalifiye olduğunuzu anlıyorsunuz. Demek istediğim, gerçekten çok kaliteli ve dolu dolu bir eğitimden geçiyorsunuz.

Öyle ki, bana tekrar seçme şansı verseler yine burayı seçerdim.

EBRAR GÜL EZGİ ÇOKBİLEN / İngilizce Öğretmeni

 

Yorum yok

Alanında fark yaratmış İngilizce Öğretmenleri yazar kadrosuyla yılların bizlere katmış olduğu tüm bilgi ve birikimlerimizi sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

  • İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Giyimsanatkarlar Ticaret Merkezi 3C Blok K.2 No. 223 Başakşehir / İstanbul
  • 0212 660 4343
  • info@elp.com.tr

E-BÜLTEN KAYIT

En son yeniliklerden ve gelişmelerden haberdar olmak için E-Bülten kaydı yaptırmayı unutmayın.