Kariyer Yolunda İngilizce Kaçıncı Sırada?

922 Views

Üniversite öğrencilerinin sıklıkla yaptığı en büyük hatalardan biridir İngilizce öğrenmeyi en son seneye ertelemek. Üniversite son sınıfta genellikle ‘’Yurtdışında yüksek lisans veya doktora yapacağım.’’,’’ akademisyen olup üniversitede kalmak istiyorum.’’ Cümlelerini çoğunlukla duymuşsunuzdur.

Kariyer planlamalarını yaparken birçok kişi YDS, IELTS,TOEFL-IBT gibi akademik sınavlardan bir haberler. Bu sınavlar belirli bir süre, emek, özveri, zaman gerektirir. Bahsettiğimiz hedeflerinizi gerçekleştirmek için bir şekilde bu sınavlarla yolunuz kesişecektir.

Bu sebeple üniversite 2. yada en geç 3. Sınıfta İngilizce probleminizi aşmanız, gireceğiniz yabancı dil sınavları ile ilgili gerekli bilgileri edinmişolmanız ve bu sınavlarda başarılı olmaya yönelik bir yol haritası çıkarmış olmanız gerekir. 5 ya da 6 aylık gibi kısa bir  sürede bu sınavlara hazırlanıp, bu sınavlardan başarılı olmanız maalesef çok zayıf. Hele Dört dil becerinizi ölçen IELTS, TOEFL-IBT gibi sınavlarda başarılı olmak  eğer iyi bir İngilizce temeliniz yoksa imkansız. Yapmanız gereken en önemli işlerden biri üniversitenin ilk yıllarında İngilizce sorununu bir an önce halletmek.

Yorum yok

Alanında fark yaratmış İngilizce Öğretmenleri yazar kadrosuyla yılların bizlere katmış olduğu tüm bilgi ve birikimlerimizi sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

  • İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Giyimsanatkarlar Ticaret Merkezi 3C Blok K.2 No. 223 Başakşehir / İstanbul
  • 0212 660 4343
  • info@elp.com.tr

E-BÜLTEN KAYIT

En son yeniliklerden ve gelişmelerden haberdar olmak için E-Bülten kaydı yaptırmayı unutmayın.