YDS Hazırlıkta Kitap Seçimi Nasıl Olmalıdır?

1 View

Sınava hazırlıkta güvenilir ve doğru kaynak seçimi önemlidir. Herhangi bir ingilizce alt yapısı olmadan Yds’ye hazırlanmak isteyen kişilerin piyasada ne kadar YDS kitabı varsa toplayıp almaları kesinlikle fayda sağlamaz.YDS sınavı için eğer İngilizce alt yapınız yeterliyse, üniversitede ya da başka bir yerde İngilizce eğitimi aldıysanız, ihtiyaçlarınız ve eksiklikleriniz doğrultusunda kitap seçimi de yapabilirsiniz kolay bir şekilde.İngilizce alt yapınız sıfır ise size YDS sınavından hedeflemiş olduğunuz puan doğrultusunda yol haritası çizecek profesyonel bir destek almanızı öneririz.

Tek başınıza çalışarak sadece belirli bir noktaya kadar gelebilirsiniz.Hazırlık sürecinde kesinlikle reading(okuma ) yapmayı ihmal etmeyin.Hemen hemen her gün bir ya da 2 okuma parçası yapmanızda büyük yarar var.

Bir reading kitabı edinmelisiniz ya da internet üzerindeki bilimsel dergi,kitap,makale içeren websiteler sizin için faydalı olacaktır eğer  ingilizce seviyeniz yeterli noktaya gelmişse.Kaynak çeşitliliğine önem verin.Farklı kaynaklardan farklı soru tarzları çözün.Sınava girmeden geçmiş yıllarda çıkan ÜDS,KPDS,YDS,TIP DİL gibi sınav sorularınıda çözmeyi ihmal etmeyin.

Yorum yok

Alanında fark yaratmış İngilizce Öğretmenleri yazar kadrosuyla yılların bizlere katmış olduğu tüm bilgi ve birikimlerimizi sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

  • İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Giyimsanatkarlar Ticaret Merkezi 3C Blok K.2 No. 223 Başakşehir / İstanbul
  • 0212 660 4343
  • info@elp.com.tr

E-BÜLTEN KAYIT

En son yeniliklerden ve gelişmelerden haberdar olmak için E-Bülten kaydı yaptırmayı unutmayın.